REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
KGHM Polska Miedź zapowiada nowe, wielkie inwestycje na Dolnym Śląskuartykuł
Pokaż artykuł
KGHM Polska Miedź zapowiada nowe, wielkie inwestycje na Dolnym Śląsku
W pierwszym półroczu 2025 roku Grupa Kapitałowa KGHM wypracowała 4,9 mld PLN zysku operacyjnego EBITDA przy przychodach na poziomie 17,5 mld PLN. Oznacza to wzrost odpowiednio o 16% i 0,4% względem analogicznego okresu rok wcześniej. Zysk netto Grupy za pierwsze półrocze br. wyniósł 580 mln PLN. W pierwszych sześciu miesiącach roku produkcja miedzi płatnej ukształtowała się na poziomie 343,8 tys. ton. Spółka ogłosiła rozpoczęcie prac w zakresie rozpoznania geologiczno-hydrogeologicznego dla trzech nowych szybów górniczych. Szacunkowy koszt całej inwestycji wyniesie minimum 9 miliardów PLN.
Łódź i Centralna Polska stawiają na półprzewodniki i nowoczesną elektronikęartykuł
Pokaż artykuł
Łódź i Centralna Polska stawiają na półprzewodniki i nowoczesną elektronikę
Centralna Polska coraz śmielej wchodzi do gry o jeden z najbardziej strategicznych sektorów współczesnej gospodarki — branżę półprzewodników. Podczas konferencji „Semiconductors and Electronics Central Poland – Science - Business - Industry” w Łodzi przedstawiciele administracji, biznesu i nauki zgodnie podkreślali, że region ma realny potencjał, by stać się ważnym punktem na mapie europejskiej elektroniki. W wydarzeniu uczestniczyło około 100 firm już działających w tym sektorze.
Czechoslovak Group i Polska Grupa Zbrojeniowa rozpoczynają wielodomenowe partnerstwo przemysłoweartykuł
Pokaż artykuł
Czechoslovak Group i Polska Grupa Zbrojeniowa rozpoczynają wielodomenowe partnerstwo przemysłowe
Czechoslovak Group (CSG) i Polska Grupa Zbrojeniowa S.A. (PGZ) zawarły Framework Cooperation Agreement, które wyznacza ramy dla dalszego, pogłębionego partnerstwa przemysłowego, technologicznego i biznesowego. Porozumienie tworzy fundament pod wspólne projekty rozwojowe i produkcyjne, obejmujące m.in. silniki dla nowej generacji bezzałogowców i rakiet, segment amunicyjny oraz nowoczesne platformy lądowe. Dokument otwiera także możliwość wspólnego uczestnictwa w programach obronnych realizowanych w ramach Unii Europejskiej i NATO.
Polska Grupa Zbrojeniowa wybrała partnera w produkcji amunicji wielkokalibrowej 155mmartykuł
Pokaż artykuł
Polska Grupa Zbrojeniowa wybrała partnera w produkcji amunicji wielkokalibrowej 155mm
Polska Grupa Zbrojeniowa zakończyła proces wyboru dostawcy technologii produkcji amunicji wielkokalibrowej 155mm. Po przeanalizowaniu ofert i rozmowach bezpośrednich, zdecydowano się na wybór oferty przedstawionej przez brytyjską firmę BAE Systems.
Auchan Polska z roku na rok coraz bardziej zmniejsza zatrudnienieartykuł
Pokaż artykuł
Auchan Polska z roku na rok coraz bardziej zmniejsza zatrudnienie
Auchan Polska, jeden z największych graczy na krajowym rynku handlu detalicznego, notuje miliardowe przychody i stabilne zyski. Mimo to sieć systematycznie redukuje zatrudnienie – w ciągu ostatnich pięciu lat liczba pracowników spadła o blisko 19%.
Polska firma Elemental Group zainwestuje miliard dolarów w woj. śląskimartykuł
Pokaż artykuł
Polska firma Elemental Group zainwestuje miliard dolarów w woj. śląskim
Rozpoczynają się prace nad projektem POLVOLT, uznanym przez Komisję Europejską za strategiczny na mocy Critical Raw Materials Act (CRMA). Inwestycja o łącznej wartości około 800 milionów dolarów jest realizowana przez Elemental Battery Metals, spółkę celową Elemental Group. W ramach projektu do 2030 r. ma zostać wybudowana nowa fabryka do produkcji metali krytycznych dla gospodarki europejskiej. Jej działalność będzie obejmować rafinację tzw. metali akumulatorowych, takich jak wydobycie litu, niklu i kobaltu, a także przetwarzanie miedzi odzyskanej z elektrolitycznych osadów.
Polska chce być "szczepionkowym Tajwanem". Najbogatszy Polak inwestuje pod Krakowemartykuł
Pokaż artykuł
Polska chce być "szczepionkowym Tajwanem". Najbogatszy Polak inwestuje pod Krakowem
W Polsce powstało jedno z najnowocześniejszych biolaboratoriów w Europie. Zlokalizowane jest w Skawinie pod Krakowem, na terenie Panattoni Park Kraków West I. Biolaboratorium firmy SyVento BioTech, dedykowane jest badaniom nad zaawansowanymi terapiami nowotworowymi i produkcji szczepionek.
Polska firma PAD RES inwestuje w kolejne dwie farmy fotowoltaiczneartykuł
Pokaż artykuł
Polska firma PAD RES inwestuje w kolejne dwie farmy fotowoltaiczne
PAD RES, polski deweloper, który specjalizuje się w projektach związanych z energią odnawialną, zrealizuje dwie farmy fotowoltaiczne ​​o łącznej mocy 95 MW. Inwestycje zlokalizowane są w województwie lubuskim, a farmy pokryją zapotrzebowanie na energię elektryczną około 50 tys. gospodarstw domowych.
Polska firma z Katowic kupiła kompleks Platan Park w Warszawieartykuł
Pokaż artykuł
Polska firma z Katowic kupiła kompleks Platan Park w Warszawie
Kolejna duża transakcja na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce. Firma DL Invest Group, jeden z najszybciej rozwijających się polskich inwestorów i deweloperów, sfinalizowała przejęcie kompleksu Platan Park Warszawa przy ulicy Poleczki 23 na Ursynowie.
Kolejna polska firma inwestuje w woj. śląskim, przy wsparciu KSSEartykuł
Pokaż artykuł
Kolejna polska firma inwestuje w woj. śląskim, przy wsparciu KSSE
Kolejna polska firma inwestuje w woj. śląskim, przy wsparciu Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (KSSE S.A.), w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Tym razem w powiecie kłobuckim.
Polska wzmacnia bezpieczeństwo energetyczne. W Gdańsku ruszyła kluczowa inwestycja Naftoportuartykuł
Pokaż artykuł
Polska wzmacnia bezpieczeństwo energetyczne. W Gdańsku ruszyła kluczowa inwestycja Naftoportu
Rok przyspieszenia w energetyce wchodzi w kluczową fazę. Rozpoczęła się rozbudowa gdańskiego Naftoportu - obiektu o strategicznym znaczeniu dla bezpieczeństwa energetycznego. W terminalu, który służy importowi ropy naftowej i paliw powstanie nowe stanowisko przeładunkowe „W”, które wzmocni zdolności operacyjne Naftoportu. Inwestycja wpłynie na większą przepustowość, wyższą odporność systemu energetycznego oraz będzie dodatkowym impulsem rozwojowym dla gospodarki. O jej znaczeniu mówili dziś w Gdańsku Minister Energii Miłosz Motyka oraz Wojciech Wrochna, Pełnomocnik Rządu ds. Strategicznej Infrastruktury Energetycznej.
Mallson Polska: 3 otwarcia parków handlowych w najbliższych trzech miesiącachartykuł
Pokaż artykuł
Mallson Polska: 3 otwarcia parków handlowych w najbliższych trzech miesiącach
Mallson Polska intensyfikuje działalność w średnich i mniejszych miastach koncentrując się na nowoczesnych, funkcjonalnych projektach parków handlowych. Planuje 3 otwarcia w najbliższych trzech miesiącach.
Dino Polska wchodzi na rynek paliwowy. Powstaną stacje Dino Oilartykuł
Pokaż artykuł
Dino Polska wchodzi na rynek paliwowy. Powstaną stacje Dino Oil
Dino Polska, jedna z najszybciej rozwijających się sieci marketów w kraju, szykuje się do wejścia w sektor paliwowy. Spółka zależna Dino Oil przygotowuje ogólnopolską sieć stacji benzynowych, a pierwsze kroki formalne i testowe zostały już wykonane.
Polska czeka na energię z Bałtyku, a branża na regulacjeartykuł
Pokaż artykuł
Polska czeka na energię z Bałtyku, a branża na regulacje
Pierwszy prąd z Morza Bałtyckiego zostanie podany do Krajowego Systemu Elektroenergetycznego w 2027 roku – wynika z deklaracji firm uczestniczących w tym procesie. To oznacza, że przed branżą elektroenergetyczną czas bardzo intensywnej pracy. Część ekspertów apeluje, by dłużej nie zwlekać z wypracowaniem nowych regulacji i jak najszybciej powołać zespół dobrych praktyk, który zajmie się tematem farm wiatrowych. Stawka w tym wyścigu jest wysoka – jeżeli szybko nie dorobimy się nowych źródeł wytwarzania energii elektrycznej, to Polska będzie borykała się z regularnym brakiem prądu w systemie.
NEONET, polska sieć sklepów RTV AGD i elektroniki zostanie przejęta?artykuł
Pokaż artykuł
NEONET, polska sieć sklepów RTV AGD i elektroniki zostanie przejęta?
Szykuje się kolejna duża transakcja na rynku handlowym w Polsce. Polska sieć z artykułami RTV, AGD i elektroniką NEONET z Wrocławia coraz bliżej przejęcia. Co warte podkreślenia, nie przez zagraniczną firmę, a inną polską, dużą spółkę branżową.
Polska firma Eko-Color wybuduje zakład produkcyjny w woj. pomorskimartykuł
Pokaż artykuł
Polska firma Eko-Color wybuduje zakład produkcyjny w woj. pomorskim
Kolejna polska firma inwestuje w województwie pomorskim, w północnej części Polski. Tym razem jest czołowy producent farb proszkowych w naszym kraju, firma Eko-Color. Spółka zdecydowała się na budowę nowego zakładu produkcyjnego w strefie przemysłowej w Udorpiu pod Bytowem. Będzie to jedna z największych i najnowocześniejszych fabryk produkujących farby proszkowe w Polsce.
Polska firma PLINTH KPA zainwestuje w Lubaniu, w woj. dolnośląskimartykuł
Pokaż artykuł
Polska firma PLINTH KPA zainwestuje w Lubaniu, w woj. dolnośląskim
Dobra informacja dla lokalnego rynku pracy w liczącym blisko 20 tysięcy mieszkańców Lubaniu. Historyczne budynki po dawnej tkalni przy ul. Włókienniczej znalazły nowego właściciela. Fabrykę kupiła polska firma PLINTH KPA Sp. z o.o., która specjalizuje się w produkcji namiotów reklamowych. Spółka zamierza przenieść do Lubania produkcję z Siekerczyna.
Polska firma z branży górniczej chce produkować zabezpieczenia przed powodziamiartykuł
Pokaż artykuł
Polska firma z branży górniczej chce produkować zabezpieczenia przed powodziami
Polska spółka Przedsiębiorstwo Budowy Szybów należące do Grupy Kapitałowej JSW zaprojektowało mobilne bariery przeciwpowodziowe, będące alternatywą dla rozwiązań takich jak worki z piaskiem czy zapory z drewna. Projekt realizowany jest wspólnie z Głównym Instytutem Górnictwa oraz Hutą Łabędy.
DB Cargo Polska buduje duży terminal przeładunkowy w Kędzierzynie-Koźluartykuł
Pokaż artykuł
DB Cargo Polska buduje duży terminal przeładunkowy w Kędzierzynie-Koźlu
W Kędzierzynie-Koźlu (Sławięcice), w województwie opolskim, powstaje nowoczesny port kolejowy do przeładunku i magazynowania wyrobów stalowych. Terminal będzie obsługiwał około 4000 wagonów rocznie. Jest to jedna z największych tego typu inwestycji w Polsce, z planowanym zakończeniem budowy w pierwszym kwartale 2025 roku.
Kolejna polska spółka inwestuje w woj. śląskim, ze wsparciem KSSEartykuł
Pokaż artykuł
Kolejna polska spółka inwestuje w woj. śląskim, ze wsparciem KSSE
Kolejna polska spółka zdecydowała się na realizację nowej inwestycji w województwie śląskim, ze wsparciem Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (KSSE). Tym razem nowe przedsięwzięcie zostanie zrealizowane w Piekarach Śląskich. Inwestycja powstanie w ramach Polskiej Strefy Inwestycji.
REKLAMA